Subtotal: $319.00
Descripción
Jason Todd, a failed Robin brought back from the dead. Roy Harper, an expert marksman fallen from grace. Princess Koriand’r of Tamaran, an amnesiac alien powerhouse. Separately, these three wayward young heroes may be lost and abandoned, but together they can become something greater than the sum of their broken parts–and maybe the heroes the world needs.
As the Red Hood, Arsenal and Starfire, this makeshift team known as the Outlaws will take on the DC Universe’s strangest threats, from the mystical menace of the Untitled to a raging interstellar war to the machinations of Ra’s al Ghul. But when The Joker launches his master plan against Batman’s friends and family, Red Hood will find himself summoned back to the painful past in Gotham he left behind…and what they find there will change the Outlaws forever!
| Autores | Scott Lobdell / James Tynion IV / Kenneth Rocafort / Julius Gopez / Timothy Green II |
| Editorial | DC Comics |
| Colecciones | DC Omnibus |
| Serie | Red Hood |
| Etiqueta | Superheroes |
| Características | |
| ISBN | 9781799501237 |
| Fecha de venta | oct 2018 |
| Contenido | Red Hood and The Outlaws #0-27, Teen Titans #16, Batman #17 and Red Hood and the Outlaws Annual #1 |
| Formato | Tapa dura |
| Num páginas | 736 |
| Tamaño | 19x28 cm |
| Color | Color |
Información adicional
| Peso | 1.924 kg |
|---|---|
| Dimensiones | 28 × 19 × 4 cm |




