Subtotal: $640.00
Descripción
Drafted on a mission deemed to deadly for the Justice League, this team of super-villains are dispatched on ultra-violent missions with an ultra-slim chance of survival. They complete the mission; they are one step closer to freedom. They are the Suicide Squad.
Harley Quinn. Deadshot. King Shark. They’re some of the most notorious super-criminals in the DC Universe. As part of DC’s “The New 52” relaunch, this premiere team of super-villains will be showing off their skills to a whole new generation of fans starting at issue #1. Sent on harrowing missions through some of the most dangerous places on earth, who will earn their freedom and who will die trying?
| Autores | Adam Glass, Matt Kindt, Ales Kot, Fernando Dagnino, Patrick Zircher, Federico Dallocchio, Jock / Rafa Sandoval |
| Editorial | DC Comics |
| Colecciones | DC Omnibus |
| Serie | Suicide Squad |
| Etiqueta | Superheroes |
| Características | |
| ISBN | 9781799501237 |
| Fecha de venta | may 2025 |
| Contenido | Resurrection Man #9; Suicide Squad #0-30; Detective Comics feat Harley Quinn #23.2; Justice League of America feat Deadshot #7.1; Suicide Squad: Amanda Waller #1 |
| Formato | Tapa dura |
| Num páginas | 816 |
| Tamaño | 19x28 cm |
| Color | Color |
Información adicional
| Peso | 2.158 kg |
|---|---|
| Dimensiones | 28 × 19 × 4 cm |




